“Nuk ka dyshim se ata që besuan dhe bënë vepra të mira, atyre i Gjithëmëshirshmi do t’u krijojë (në zemrat e tyre) dashuri.”

 

Zoti të ka falur dashuri, ende pa e kuptuar ti dashurinë.

 

 

Dashuria ime
Nuk është mall për tu shitur

Më doje më thoje
Po ta kishe dit dashurin Timë
Çë KAM për ty
Vdekja po te vije ty
Nuk do të ma kishe leshuar dorën
Tash tjeter kush do ta zë vendin tim
Mos e prano se më s'ke kthim
Nuk të fali të përbej mbi dashurin ton

Sa e ëmbel Je treguar ne fillim

Në ndjenjen time hyre me gëzim
Ndoshta tani thua nuk ndjej për ty
Luajte me mua të vraft kjo dashuri
Si nuk tu dhimbs rinia ime
Rinin në vuajtje ma përfundon
a keshtu i bën njeriu dashuris
Ma shkatrove jeten nuk të fal ty


Më thoje të du ma shum se vetvetja
kot fjal për të depertuar në zemren time
Por ja hyre qka më sjelle vetëm mundime
Ja lendove zemren time nuk të fal ty


Shkuarjes tende i heshta
Çë të bëhesh e lumtur
Kam besuar në dashurin ton
Kam menduar se do të kthehësh
Kam menduar se je merzitur
Për momentin largim kërkon

Prap do ti kthehet dashuris ton
por paska qen e vertet nisja pa kthim

e ndjejta që do te ishte jeta ime vuajtje trishtim
ja ma shkatrove dhe jeten nuk të fal ty

A i shkaktohet një njeriu kaq vuajtje

A e bëjn njerzit pa dashur
Apo nuk e kuptojn sa lendojn
Nuk e dua kthimin tënd tani
Dashuria ime
Nuk është mall për tu shitur
Edhe nese zoti të fal
Un nuk të fal ty
Do të nem qdo cep
Ku gjindesh ti

Pa ty Kur une nuk te shoh, per TY do te QAJ.Ku do qe te jeshe ne zemer do te mbaj.Ne kalendarin tim veq dy data jane,
Njera kur u pame e tjetra kur u ndame.Kur permallohem ulem dhe mendoje emrin Tend te bukur TRI here e SHQIPTOJ.
Prej nga zemra ime shkon fjala te Zoti kur ta shof hijen tende do teme ndalet loti.Dy lot qe me rrjedhin nga keta dy sy Njeri eshte per MUA dhe tjetri eshte per TY.Kur me pyesin engjujt; Qka ke pa me sy, une do te ju them qe ne kete bote te kam njofte vetem ty dhe kur emrin tim ti do ta beshe be ate here edhe ENGJUJT do te qajne per NE....!!

 

Nëse për mua mendon nji leter ma dërgon, nëse me zemër më don thirem në telefon zërin ta dëgjoj dhe tregom se shumë më dashuron dhe kurr nuk më harron!

Lindita
Vor lauter Sehnsucht ruft mein Herz es möchte dich gern verstehen. gewaltig ist der Herzensschmerz willst du mich denn nicht wiedersehen? Irgendwann sagt man für immer irgendwann sagt man "machs gut" und wer sagt so ist das Leben, der weiss nicht wie weh das tut. Die Hoffnung soll mich begleiten durch die tage ohne dich und die Liebe soll mich tragen wenn der Schmerz die Hoffnung bricht. Ich versuche zu verstehen was ich selber nie verstand dass zwei menschen die sich liebten tun, als hätten sie sich nie gekannt.

 

Nga thellsia e zemres

Une pa ty jetoj sot, askush nuk e din se qe sa kam derdhur lote. As vet nuk e di pse jam ne ket bote.Ditet i shtyj me nje pike shpres qe nga ti nje lajm po e pres para se te vdes. Ndoshta neser nuk jam unegjalle, ndoshta me vjen ti the me
kendon permbi varr, ndoshta me kerkon edhe me mall. Nese me gjykon edhe i madhi Zot, ate here do ti tregoj qe ne ket bote per ty kam derdhur vetem LOTE....!!

“ Vargjet e bukur dhe te punuar mire s’kane asnje kuptim, po te mos prekin zemren.” Gezimi
LINDA

 

Nese ti vertet me do ashtu si te dua me thuaj te lutem ç`ndien ti per mua ? Qe dhe un te di si te veproj me shkronja te medha po te shkruaj TE DUA PER GJITHMONE LINDAAAAAAAAA

Mos mendo se te kam haru.. Me gjith Zemer te kam dashur.. S'te haroj jo kur, ne jet..
Pasi te dua me gjth vullnet.. Ka shum dite, qe sjmi pa.. Gjumi me del ne mes te nates.. Me ke prekur pa pushim.. Me ke puthur pa mbarim.. Te endroj ty persei, SHPIRIT IME..

je nga loqka e Zemres. kujtuar ARLINDES !!! Nese heshtim te dy bashke edhe heshtja ka dy sy jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty.Nese sta them dot me fjale se sa te dashuroj gjith fajin e ka natyra qe si dha zemres goje.???

Nese enderr do me duhej te isha
per te qene prane teje
Gju min do ia kisha vjedhur botes, ne duart e mia
Nese ajer do me duhej te isha
per te qene prane teje
Atmosferen do kisha kycur, brenda ne kraharor
Nese zog, lule, peme, mal, lume, det, do me duhej te isha
per te qene prane teje
Token do gelltisja, ta mbaja ne shpirt
Nese diell, hene, yll, do me duhej te isha
per te qene prane teje
universin do ta shkrija, ne thellesi brenda syve
e nese engjell do me duhej te isha
per te qene prane teje
JETEN…po po JETEN….do ta jepja Ty
Por jam njeri dhe mund vetem te te peshperis… therras
TE DUA……
Eja jepma doren te ndjesh si zemra dhe gjaku qe pulsojne te thone te njejten gje:..
….TE DUA TE DUA TE DUA TE DUA …..TE DUA TE DUA TE DUA….

Nuk esht trimeri me tradhtu nje femer poer esht trimeri me dashru me ZEMER -Gzimi

Jeta nuk esht jet shum shpejt perfundon dashnorin e par ajo qe e harron do te digjet ne zjarr do te digjet ne prush si dashnori i par nuk te don askush
marigona

 

Zoti të ka falur dashuri, ende pa e kuptuar ti dashurinë.
"dashuria eshte nje fenomen qe te jep dhimbje dhe kenaqesi ate smundesh me ndal ne vend se punon pa bateri"
Gjaku, nuk simbolizon vetëm padrejtësinë, por edhe dashurinë, kur shpërthen me pikën e gjakut. Kur mposhtë dëshirën e trupit, e flijon për hir të një ideali!
Te Urrej sepse me detyron qe te dua.
S'e di çfarë pres ende,çfarë i kërkoj kësaj porte që çdo ditë më mbyllet,më përzë!!!
Njeriu nuk behet i lumtur duke arritur gjerat me vler, por duke arritur qfar i deshiron zemra.
Vetem ai ze qe del nga zemra, mund te arrij te zemra.
Zemra qe fal, eshte e lire, e leht, e gezuar dhe, natyrisht, teresisht e shendosh.
Dashuro nese do te Jetosh,Jeto nese te le Dashurija,Vuaj qe ta kuptosh Dashurin,E kur ta kuptosh,Vuaj qe von e ke Kuptuar.
Eshte shume lehte te duash,por shume e veshtire te vazhdosh te duash...

 

.. " A pot te DO!!! ......." A po të flet dikush ma ëmbel se unë, a po te fal dikush dashuri me shum! a po te mungon sante përqafimiiim,a thua a mundet dikush qe te ma zan vendin tim!!! a ësht let pa mua ditet ti kalojsh? a esht let pa mua jeten ta jetojsh kur mendon se mua ma s'ke per te me pa!a edonë ma shum jeten a vdekjenë e shkretë,e di se jetonë edhe pa m'ua edi qe qanë edhe vuanë!!! ndoshta me i pasur ne bot do te jamë por kurrë lumturri ma nuk do te kamë edi qe pa ty nuk e kam lehte diten te kaloj, edi qe pa ty nuk e kam leht jeten ta jetoj, kur mendoj se ty ma nuk te kom per te par mashum po e du vdekjen ejeten te jetoj!!!! Gzimi

 

inen driten e henes ulur permbi shkalle isha un e ulur e ulur duke qare po qaja per kte fat qe zoti ma dhuroj po qaja dhe per ket qe un akoma jetoj perse te jetoj kur dua te vdes ate qe desha me shum zoti e coj ne nje tjeter jete a e kupton o njerz se un shum po vuaj apo nuk e dini fare cdo te thot i tmerruar perse o perendi me len per mbi shkalle sme con atje ku dua ku zemra ska vaj perse o nat e erret me mua qendron perse nuk e zbardh veten por me mua rrin evajton po ty o nat e shkrete kush te ka lenduar apo yjet e qiellit me ty jane zemeruar Hena e djelli jan gjithmone me ty yjet jan zemeruar por ste thon dot lamtumire Afrohu me afer dua te te prek dua te te pergedhel floket, buzet Fytyra jote si engjell cdo cast me paraftyrohet. afrohu mos ik dua te te ndjej puthjen tende te te mbaj ne krah, te te flas per mrekullite qe ke qe me ben te dashurohem pas tyre. jo te lutem mos ik, mu afro dua te te ndjej prane meje te te puth me forcen e dashurise. heh sa budalle, cfare imagjinate e bukur o zor harrova kujtova se po e ndjeja kujtoja qe e kam prane harova se ai nuk eshte gjall me nuk ekziston ne kte bot, por un akoma e ndjej, j etoj me frymen e tij, i them TE DUA eres qe iken dhe nuk kthehet. Arlinda&St

 

 KUSH MALLKOI FATIN TIM?! 

Kush e mallkoi fatin tim? qe me la vete si nje jetim dhimbjet ne zemer ti mbaj perjete fatin kurr mos me e gjete!!!
kush mallkoi enderrat e mia qe te shuhet dashuria?! dhe te ndjej ate qe se kam ndier por prap te mbes me zemer te thyer
kush mi varrosi shpresat e jetes?! e fatin tim ja solli vetes! duke menduar se triumfon nese nje zemer te paster lendon
nese ekziston nje zot te gjeje zgjidhjen qe se gjej dot te gjej fajtorin dhe ta ndeshkoj qe kjo bote kete ta kuptoj...
kush mallkoi fatin tim? qofte mallkuar per qindra mote sepse me la mbyllur te jetoj i vetmuar ne mes te ksaj bote
lotet qe i kam ne sy e qe po me rrjedhin per ty askush me duket spo i kupton se dhimbja ne zemer ende vazhdon!!!

gzimi

PA DASHURI --
Bote e pameshirshme me shtyre ne gabim fatal,per t´harruar njeriun qe deshta u fejova me nje tjeter djal,mendova se keshtu do e harroj vendosa te jem me dike tjeter,nuk mendova qe me vone do te pesoj se nuk harrohet lehte dashuri e vjeter,u mundova te jem larg tij se fillova per te dyshua,qe kishte edhe te tjera e jo vetem mua,mendova se koha plage sheron por u gabova,se njeriun e dashur kurr nuk e harron shume vone e kuptova,tash une kam nje te fejuar,por s´mund ta quaj dashnor,me dhimbset qe ne mua eshte ngaterruar,por ai s´eshte fajtor,si te perballoj te jem nuse e huaj ne tjeter shtepi,qdohere kam per te kujtuar edhe kur t´mbeshtetem ne gjoksin e tij,ti ende me pret qe te kthehem te realizojme nje shprese,por nuk e din qe jam fejuar e se shpejti pres martese,do te behem nuse,pasaj edhe nene,por femiut tim do ja ve emrin tend,qe kur ta therras te ndjehem ne vetmi,duke te menduar ku mund te jesh ti,ndoshta edhe ti se shpejti do martohesh e mua do m´harrosh,vetem ur te hidhesh n´perqafim te tjetres mua do m´kujtosh,sikur edhe koha ndjenjat do naj vret do vdes me lot ne sy,por edhe atehere s´mund te vdes e qete veq pse u martova pa dashuri. Anonimja_23

“ Mëkat është ajo që të djeg në shpirt, e nuk dëshiron ta njoftosh mikun.

zemer_mira

Nese dikush

Dashuria thote kurre mos e marto dike qe mund te jetosh me te,por martoje ate qe nuk mund te jetosh pa te!!!

 

 

Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet..Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...
Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete!!

mundet me copezen e akullit ne diell ta shkruaj emrin tend,atehere i besoj se te do me shume se une ... gzimi

"Keto reshta e shkruaj ne nje moment shum te veshtire ,ne nje qast kur me se shumti po mendoj per ty.kjo eshte nje gje e cila fle ne ndenjat e mia e jo nje deshire e thjeshte dhe ekaluar.Mos te brengos ndonje flaje e shkruar nga une se jemi pare apo te kam pare ndojehere ..Ndoshta jemipare por ne boten e endrrave te mia ndoshta .Edhe pse ndoshta fare nuk njihemi ne zemer ndjej nje dashuri si te njihemi qysh para eres sone ,Eshte e vertete se vetem njehere ne jete dashurohet e qe te dashurohet nje here ne jete duhet te gjindet edashuria e verteet,Ndoshta nje dashuri te tille e ke para syve e nuk je duke e pare .Ndoshta nuk do te shohe kurre ,ndoshta nuk do te takohemi kurre ne jete ,por ta dishe se ne zemren time do te mbetesh simbol i nje dashurie te endrrave te mia"

"Wer ohne Liebe lebt, ist lebendig tot"

Weißt Du denn nicht, wie wichtig Du bist
Siehst Du denn nicht, was für eine Ehre es ist,
als guten und lieben Freund Dich zu haben?
(Unbegreiflich, dass manche diese Chance vergaben!)
Und werte nicht ab was Du tust, was Du bist,
nur weil Du jemand - der Dich nicht braucht - vermisst,
denn manchen bedeutest Du so viel mehr als Du denkst,
weil Du sie mit Deiner Art und dem wie Du bist, lenkst!
Wann immer Du Dich einsam fühlst, Du in Deinen Emotionen wühlst,
denk' dabei nur kurz an mich,denn Du bist gar nicht alleine jemand denkt bestimmt auch so an Dich

ju kisha lute te gjithe njerezve qe kur te dashuroin te mendoin mir se qfar po ben sepse munde te ndodh ajo me e keqja dhe te ndaheni...
besoi ne ate qe thoni se dashuria eshte e mir...por mendoni mir perpara se te dashuroni me t

Ti ke hir thell ne mua dhe nuk del aq leht je e para dhe e fundit qe e kam ne kete jete deri ne frymen e fundit do te dua ty asnje tjeter pervec teje s"du te shoh me sy.. E bukura ime

Per ty jam lind , per ty jam rrit , per ty jam tret, e jotja jam perjete .

Nje engjell qe e dua ne mergim ka shkuar zemren ja kam falur kurr mos me harruar. Per ty e shkrova me lot e lotova e putha e perqafova dhe ty ta dergova.

Sa zemra vajzash ke mashtruar sa ke vrare e ke lenduar?Zoti te solli dhe ke une1zemer te vrare dhe1me shume.Neser ne c’porte do te trokasesh o djale i bukur me shpirt vrases?

Ne zemren time je gjithmone ti, ne brendesine e shpirtit ti rri i strukur sikur te eshti i fundit takim, ne buzet e mia meshirohesh ti, ne syte e mi shkrihesh si magji, cfare te ndodhi keshu o zemrer kaq keq te ka qene e mrekullueshmja dashuri!!!!

Nese ne syrin tim lot do te ishe une kurre nuk do qaja qe prej meje te mos ikje, nese ne syrin tend do te isha lot te lutem ma thuaj a do qaje dot?


Nje dit e pres me padurim diten qe te vdes ish dashnori im e une s’do te shkoj ne varrim por do te bej darsem me ate qe do ta dua deri ne perfundim..


Policia ben te ditur se personi qe mer kete sms eshte ne kerkim.Akuzohet se ka rembyer zemren time......Policia thot gjithashtu se mund ta mbaj sa te doj por t’mos ta lendoj.

Nuk e di se ku jetojn engjujt, Ne qell apo ne tok, por nje gje di me siguri qe nje engjell po lexon mesazhin tim tani!!

mallkoj diten qe te pash mallkoj zemren qe ta dhash mallkoj ata njerz qe na pan mallkoj fjalet e rënda qe na than .

Nje engjull qe e dua ne mergim ka shkuar zemren ja kam falur kurr mos me harruar. Per ty e shkrova me lot e lotova e putha e perqafova dhe ty ta dergova.

Prit prit,mos fli gjum,se do te them te dua shum,naten e mir e gjum te embel,me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Ndoshta bota do permbyset, se di cdo te ndodhe. ndoshta do vdes une. ndoshta ti. ndoshta do vdesim te dy. ndoshta jeta gjithmone do te na ndaje, por edhe pse te ndare,dashuria per ty gjalle do te me mbaje. ndoshta ti je i kunderti im, por dashuria nuk njeh paragjykime. ndoshta dikush tjeter ne zemren tende qendron, por kot nuk thone; NJERIU ME SHPRESA JETON

Desha te me doje por ti me harrove desha qe te rrije por ti u largove qesha qe te qeshje por ti sqeshe dot qava qe te qaje por ti snxorre lot o do vuaj une o do vuash ti po te desha une ti nuk do me duash nuk jetojme dot i dashur te dy ne lumturi ndaj do vdes une qe te jetosh ti .

Që kur të njoha ty, kuptova dhe ndjeva diçka,- pa e ditur që ishte dashuri... Tani që të njoh, mësova se si duhet dhe si ndjehet me të vërtetë një njeri!... E di që dashuria shuhet, por TI ishe dhe do mbetesh së paku një kujtim në jetë!. TË DUA!.., edhe pse s’dua që të jesh veç një kujtim !!!....

Ti je endrra qe me le pa gjume.Ti je qenia qe ke lene ne shpirtin tim aq shume gjurme. Te them te drejten se di pse te dua kaq shume..


Dua buzet e tua te me kafshoj mua,dua krahet e tua te me shtrengoj e te me ngrohin e te me mbajn ne gji dhe ky person dua te jesh ti.

Te dua..nuk e di si, as prej sa, as prej nga...Te dua pa probleme dhe krenari; te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta konceptoj.

Momentet e bukura nuk i ndjen kur i jeton, por vetem kur i kujton me nostalgji...

Dua qe te kthehesh ne enderrat e mia ,ne valet e terbuara te oqeanit tim,me perendimin e diellit me rrezet e asaj mbremje te ngrohet korriku .Me lejo te te perqafoj siq te perqafoja dikur .Me lejo te te them te dua edhe pse copat e akullit ma brejn shpirtin tim..


Shumezo valet e detit me yjet qe jane ne qiell...dhe do te zbulosh sa te dua...

Kete nate vodha nje yll, asnje se di. Dua te ta jap ty. Hena ne hapesiren e saj te drites me pa dhe me buzeqeshi...mbase e kuptoj qe e bera per dashuri!

Per ty qe je speciale, per ty qe me trullos kur jemi bashke dhe pafundesisht me mungon kur nuk je. Sot, neser dhe gjithmone kudo qe te jesh Te Dua!

Te heqesh nga zemra nje dashuri si te besoj eshte e vertete! Eshte si te lesh nje guacke

 

E kam një dëshirë, një dëshirë të thjesht, buzët me ti puth tjetër s'kisha desht.

Dashuria Si guri i lart,si dega e pemes, ta dhuroj nje puthje, nga loqka e zemres-

te uroj gdo e mire ne jete, me trup shendet, ne pune vullnet, ne ide drejtesi me nerva qetsi. Ne familje harmoni, ne ardhmeri lumturi dhe fat ne dashuri.

C'do zemer dashurin sekret e mban cdo njeri dashurohet heret ose vonë , nëse më pyesin ti a dashuron un dashuroj një engjëll që mesazhin tim tash e lexon !!!

te shikoj e nuk te njo, te degjoj e ste kuptoj.. fjalet qe mi thua me lendojn.. pse me behesh si e huaj dhe me ben gjthnje te vuaj..

 

nje dite kur dot zgjohesh mos laj syt me lot, dikush dot tregoj qe sjam mo nket bote. ti mos pyt si vdiqa, por pyt si jetova, pyt si mshkun ditet, qe pa ty i kalova.
 

b:linien

ti je shprez, ti je gezim, te je psjes e shpirtit tim. te kam hene e te kam drite, te kam zemer e te kam shpirt. mbes ne shpres epa durim qe te behesh fati im.

Nuk jam Poet që të shkruaj Poezi që të thuri vargje për Ty , por s'jam as këngëtar që të vajtoj për ty por jam një përson që të dua vetëm Ty.

Po digjëm, përvlohëm, se të dua shumë, gjithë ditën mendohem, natën rri pa gjumë, asnjëri në botë plagët s'mi shëron përvetëm Ti i dashurë kur më ledhaton.

Kurr për jetë s'të harroj, vetëm për ty dot' mendoj, natë e ditë të kujtoj por këto dy Zemra ti bashkojm, ti bashkoj me lumturi qe na lindi kjo dashuri, kjo dashuri e pa harruar vetëm për ty jam tu menduarë.

Dashuria nuk është ujë që tretet mbi dhe, por dashuria është një zjarr që të djeg kudo që je . Ruaje dashurin e vërtet se ajo te vjen një her në jet...

--------------------------------------------------

Hape zemrën dhe vajto, hape dritarën dhe shiko, hape letrën dhe lexo, të kam në zemer mos harro!!

-----------------------------------------

Qme duhet jeta nuk po e kuptoj? Qme duhet rinija pse jetoj? Qme duhet ky fat kur jam larg teje? Qme duhet dashurija kur sjam afer teje???-----------
 
-----------------------------------------------------
Sa zemra i kalova as nje se pranova, kurr ti mu afrove magji me leshove u mundova me ik ti dole mem prit spata ku me shku veq me u dashuru....
-----------------------------------------------
KUJTIMI

Kur po mbes vete po qaj me lote
te thirra te thirra por ti nuk vjen dot
Mos shiqo bukurin e cila te mashtron
por shiqoje zemren e cila te don
kisha dshur te jetoje tejetoje nje shekull
e per ty i dashur te shkruaj nje veper
Sa e embel jeta per ata ne lumturi
sa e hidhur per mua ne vetmi
Le te shembet toka
le te shembet mjerimi
E ne zemrat tona le te ngel
KUJTIMI.
--------------------------------------------
Me atë Zër te Ëmbel,Kur me thrret Ti Mua,Më Thuaj një Fjalë....Oh ShpiRt shumë të DuA.,...!Me atë BuzQeshje të Lehtë,Veq po me Tranon,Por Kët e ban veTem në TeLeFoN
.....
wenn du traurig bist, dann denk an mich. Schau in den spiegel und lach für mich, du wirst sehen, dass ist gut für dich, denn keiner mag dich sooo wie ich!!!!!
--------------------------------------------
Mos e shiko shkrimin po por ruje kujtimin.Te dua me zemer e jo per interes por per jeten time dejri sa te vdes te du shpirt]
--------------------------------------------
Nje dite ne Maqedoni 3 djem me kane propozuar,
i pari ne Struge ,
i dyti ne Shkup,
i treti ne Tetove
por ty te zgjodha ne Kumanove
--------------------------------------------
Oh i dashur
sa fort koke vesh,
met pa lopt e mia
ishin dhi tu kesh,....
--------------------------------------------
EH more DJAL po PRET me TE lut POR do TE ndodh e kunderta VEQ unë SJAM tu
U ngut,....
--------------------------------------------
I ku Fustani doli Miniqi
na u bo Interneti mè zi se Kafiqi
--------------------------------------------
Kot Vuaj!

Më mallkon edhe nata e qetë , por shumë e gjatë. Më mundon edhe vetë shpirti im, i cili dëshiron të jetë i qetë dhe të pushoj në parajsë. Atje është dashuria ime , atje do ta kem gëzimin , atje do të jem edhe unë.
Dashuria rritet mu aty ku njeriu e ndjen atë, ku shpirti digjet flakë.Perëndi ,më dhuro edhe mua vdekjen! Pse nata më përplas nëpër shkëmbinj! jam ngopur me vetminë.Dikur ishim së bashku streha pikonte nga lotët tanë.Dhimbje e madhe për mua!Dikur... tash mbeten vetëm...kujtimet..Tash kot jetoj, kot vuaj, kot dashuroj... çdo gjë.A do të bëhem nuse edhe un me fustan të bardhe? e të vin dasmorët për të më marr?!! Kush do të jetë ai??? Jam e sigurt se nuk do të jetë ai që e dua!
Unë nuk di të dashuroj më! Do të pajtohem me jetën e sotme, do të bëhem edhe unë nuse...
---------------------------------------------
Mos me thirr ma ne telefon se dora ime kur e sheh numrin tand ska forc ndëgjusin ta qon, mos më shkruaj më mesazh se syt duke qa mu kan verbu e smundet mesazhet tua mi i lexu, mos eja as te me vizitosh se s'dihet gjall a do te me takosh, nese jam vdek mos gabo me mu afru per më prek se do te me livritin per se vdkuri kteshra, sa me ka vra njeriu qe me se shumti e deshta!!
-----------------------------------------------
Arlinda!!!!!
Te dua te dua deri sa te vdes edhe kur te vdes ne ate bote te pres....

Arta & Anida

Arlinda shumm te do Arta ma gezove Vellain !!!!

Pranoj plumbin e armikut,pranoj thikun e qelikut,pranoj zemra me u tha spranoj nga ti me u nda.
----------------------------------------
Kur ti je larg meje une digjem per ty,te kisha pas pran si Red Bull te kisha pi!!!!!!!!!
----------------------------------------
po qan zemra ime po vajton me lot mos qaj oj e mjer per nje IDIOT!!!
---------------------------------------
Atje te nje lum ku ka lula shum kur te bish ne gjum vi te puthi un,,,,
--------------------------------------------------
Kjo nate sonte shume po me merzit
dhe kujtoj nje dashuri,
dua t'i them njerit te dua
por a t'i them une nuk e di!

Kam frike se dashurin e keqperdor
dhe mua me tradheton,
por ndoshta ai me te vertete me don
dhe zemra ime kete se kupton!

Andaj te lutem me fal
qe po ja kthej dashurise tende shpinen,
por te them te dua s'guxoj
se kembet po me dridhen!

Une s'jam mendje madhe qe s'po te pranoj
por kam frik te te them se te dashuroj,
andaj te lutem me prit dhe ca vite
dhe atehere te them: "Mjaft loqk, se boll me prite"
------------------------------------------------
 
telefoni nése te cingron un po te zgjoj, je larg meje por dua te ledhatoj, dua qé buzèt ti puthi e ti kafshoj, mbasi nuk po mundem vec po ta cingroj zemer.......
---------------------------
Ik sa me larg meje
sepse ti mua nuk po me don,
ti ke deshire te luash me mua
dhe vazhdimisht po me tradheton.

Andaj ik mos t'i pafsha syte
mos pafsh kurre drite,
baju nga une e mos eja kurre
se zemra ime nuk eshte per cdo burre!
-----------------------------------------
Hapi syt e mos imbyll un jam diell eti je yll kur un qaj ti me je lot sepse je gheja me eshtrenjet ne ket BoT..nese LOtI ME PIKON syt e tua poi kerkon nese LoTiN TI MA GHEN lumturin ti ma kthen ..FJAL te embla te DeRgOj se vetem ty te DaShUrOj ne zEmReN TenDe pO qEnDrOj Se vEtEm Ty Te dAsHuRoJ.......z.m.r
--------------------------------------------
Po, te du
Po, per ty du mu tranu
Po, vetem per ty jam tu mendu
Po, vetem ty ne ket jet te kam dashuru
Po, pa ty s'di si me jetu
Po, me ty jeten kisha desht me kalu
Po, ti me ke tradhtu
Po, une prap te du
Ku Të Të Kërkoj...?

Kështu më s'po mund të duroj,
Më thuaj ku u trete,
Nuk e di më ku të të kërkoj...
Më thuaj se ku mbete?


Në shpirt ende po të ndjejë,
Lotët në sy ende s'më janë tharë,
Më thuaj ku të të gjejë...
Ka shumë kohë që s'të kam parë?

Të kërkoj në prozën time,
Të kërkoj në poezia,
Të kërkon edhe zemra ♥ ime,
Në ditarin e ndjenjave
Apo edhe në vargjet "NOSTALGJIA"!

JO, me kurr s'kemi me u bashku

 

Ruga per Zemer e'mira a thu´a se edhe ti je ne ket Ruge ???

Vetem ti e di se sa duhet te duhet ajo Zemra Jote !!!Arlinda???

___________________-

A thua me Dashuron???

Djali qe ma fal´i Zemren Per Gjithmon!!!!

 

Te pres pa Durim eja ne Shpirtin Tim ......pa fjal zemra im!!!!

 

E pyes veten perse te dua? ndoshta sepse cdo fjale e jotja me lumturon apo se ti mua me te vertet me don?! por kot genjehet mendja ime un jam si gjith ato qe dashuron kurse ti je ai qe aventuren e shijon.

Do syte o shpirt te lodhur nga te qaret,se vetem ne enderr takohen te ndaret! Ne jemi si brigjet e 1 deti...gjithmone te ndare,gjithmone perballe.

Seni,ti e di qe mua me pelqen te lexoj poezi se sdi te bej po dije se ato pak fjale qe them dalin nga zemra dhe me te vertet qe je engjelli im,e perjet do te dua forte,e do te kem pran(ne zemren time)edhe pse je large.T.K.SH.SH.XHAN.

Kur fuqia e dashurise do te jete me i forte se fuqia e dashurise per fuqine atehere vertet qe ne bote do te mbreteroje paqja. Gezuar!

E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete.

Ti ke hir thell ne mua dhe nuk del aq leht je e para dhe e fundit qe e kam ne kete jete deri ne frymen e fundit do te dua ty asnje tjeter pervec teje s"du te shoh me sy.. E bukura ime

Per ty jam lind , per ty jam rrit , per ty jam tret, e jotja jam perjete .

Nje engjell qe e dua ne mergim ka shkuar zemren ja kam falur kurr mos me harruar. Per ty e shkrova me lot e lotova e putha e perqafova dhe ty ta dergova.

Sa zemra vajzash ke mashtruar sa ke vrare e ke lenduar?Zoti te solli dhe ke une1zemer te vrare dhe1me shume.Neser ne c'porte do te trokasesh o djale i bukur me shpirt vrases?

Ne zemren time je gjithmone ti, ne brendesine e shpirtit ti rri i strukur sikur te eshti i fundit takim, ne buzet e mia meshirohesh ti, ne syte e mi shkrihesh si magji, cfare te ndodhi keshu o zemrer kaq keq te ka qene e mrekullueshmja dashuri!!!!

Nese ne syrin tim lot do te ishe une kurre nuk do qaja qe prej meje te mos ikje, nese ne syrin tend do te isha lot te lutem ma thuaj a do qaje dot?
 

Nje dit e pres me padurim diten qe te vdes ish dashnori im e une s'do te shkoj ne varrim por do te bej darsem me ate qe do ta dua deri ne perfundim..
 

Policia ben te ditur se personi qe mer kete sms eshte ne kerkim.Akuzohet se ka rembyer zemren time......Policia thot gjithashtu se mund ta mbaj sa te doj por t'mos ta lendoj.

Nuk e di se ku jetojn engjujt, Ne qell apo ne tok, por nje gje di me siguri qe nje engjell po lexon mesazhin tim tani!!

mallkoj diten qe te pash mallkoj zemren qe ta dhash mallkoj ata njerz qe na pan mallkoj fjalet e rënda qe na than .

Nje engjull qe e dua ne mergim ka shkuar zemren ja kam falur kurr mos me harruar. Per ty e shkrova me lot e lotova e putha e perqafova dhe ty ta dergova.

Prit prit,mos fli gjum,se do te them te dua shum,naten e mir e gjum te embel,me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Ndoshta bota do permbyset, se di cdo te ndodhe. ndoshta do vdes une. ndoshta ti. ndoshta do vdesim te dy. ndoshta jeta gjithmone do te na ndaje, por edhe pse te ndare,dashuria per ty gjalle do te me mbaje. ndoshta ti je i kunderti im, por dashuria nuk njeh paragjykime. ndoshta dikush tjeter ne zemren tende qendron, por kot nuk thone: NJERIU ME SHPRESA JETON

Desha te me doje por ti me harrove desha qe te rrije por ti u largove qesha qe te qeshje por ti sqeshe dot qava qe te qaje por ti snxorre lot o do vuaj une o do vuash ti po te desha une ti nuk do me duash nuk jetojme dot i dashur te dy ne lumturi ndaj do vdes une qe te jetosh ti .

Që kur të njoha ty, kuptova dhe ndjeva diçka,- pa e ditur që ishte dashuri... Tani që të njoh, mësova se si duhet dhe si ndjehet me të vërtetë një njeri!... E di që dashuria shuhet, por TI ishe dhe do mbetesh së paku një kujtim në jetë!. TË DUA!.., edhe pse s'dua që të jesh veç një kujtim !!!....

Ti je endrra qe me le pa gjume.Ti je qenia qe ke lene ne shpirtin tim aq shume gjurme. Te them te drejten se di pse te dua kaq shume..
 

Dua buzet e tua te me kafshoj mua,dua krahet e tua te me shtrengoj e te me ngrohin e te me mbajn ne gji dhe ky person dua te jesh ti.

Te dua..nuk e di si, as prej sa, as prej nga...Te dua pa probleme dhe krenari; te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta konceptoj.

Momentet e bukura nuk i ndjen kur i jeton, por vetem kur i kujton me nostalgji...

Dua qe te kthehesh ne enderrat e mia ,ne valet e terbuara te oqeanit tim,me perendimin e diellit me rrezet e asaj mbremje te ngrohet korriku .Me lejo te te perqafoj siq te perqafoja dikur .Me lejo te te them te dua edhe pse copat e akullit ma brejn shpirtin tim..
 

Shumezo valet e detit me yjet qe jane ne qiell...dhe do te zbulosh sa te dua...

Kete nate vodha nje yll, asnje se di. Dua te ta jap ty. Hena ne hapesiren e saj te drites me pa dhe me buzeqeshi...mbase e kuptoj qe e bera per dashuri!

Per ty qe je speciale, per ty qe me trullos kur jemi bashke dhe pafundesisht me mungon kur nuk je. Sot, neser dhe gjithmone kudo qe te jesh Te Dua!

Te heqesh nga zemra nje dashuri si te besoj eshte e vertete! Eshte si te lesh nje guacke ne plazh: edhe nqs dallget do ta marrin me vete, ne det ajo do te qendroje pergjithmone.

vijena13-04-2007 vali

Kur njeriu dashuron nuk ka frike…
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj…
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft….
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te…
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme…
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s’eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s’ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s’e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte.”
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes.”
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi.”
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ….. jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE

Do te levdoj dashurine barabar me perendine se dashuria e vertete na mban te gjalle ne jete
Se kam pare perendine shoh ngahere dashurine dashuria mbreteron se njeriu pa te srron
Cilen te besojme tanime perendine a dashurine perendija e vertete eshte dashuria vete.

 


Datenschutzerklärung
Eigene Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!